neizm.com

Paranoya Hastalığı Tedavisi

Paranoya rahatsızlığı belirtilerini sanrılar yolu ile ortaya çıkaran psikiyatrik bir rahatsızlık durumudur. Paranoya hastaları genelde giyimlerine çok dikkat ederler. Kişiliklerine bir dağılma ve bozulma görülmez. Yapı itibari ile biraz eksantrik ve kuşkucudur. Kuşkuları sonucu düşmanca tavırlar sergileyebilirler. Paranoya hastalarının duygusal durumları gün içerisinde sürekli değişiklik gösterir. Paranoya hastalarının bilişsel yapıları oldukça iyi düzeydedir. Konuşmalarında bir bozukluk görülmez. Şiddet yaşamış olan paranoya hastalarında intihar eğilimleri sıkça görülür.

Paranoya hastalığının görülme yaşı ortamala 40 tır. 18-90 yaş arası insanlarda sıklıkla görülebilen bir durumdur. Kadınlarda görülme olasılığı aha yüksektir. Paranoya hastalığı psikolojik bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık psikolojik yaklaşımlarla giderilebilir. Paranoya hastalarının birçoğu bu hastalığın farkında bile değildir. Bir takım testler ve analizler sonucu ortaya çıkmaktadır. Her rahatsızlıkta olduğu gibi bu rahatsızlık durumunda da erken teşhisin büyük önemi vardır.

1 Comment

  1. bazı insanlar bulundukları ağır hastalıktan kurtulmak için önce o hastalıklarını kabul etmeleri gerekir.. mesela paranoya hastalığı.. yazık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle