neizm.com

Peeling Nedir, Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar

Peeling ciltteki ölü deriyi atar cildi pürüzsüzleştirerek daha güzel  bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Gün geçtikçe yüzünüzde sivilce lekeleri, kırışıklık ve tahrişler oluşuyor. Bu sorunları ne kadar makyaj malzemesiyle kapatmaya çalışsanızda önemli olan bunları tamamen yok edip kurtulmaktır. Bunlardan kurtulmak için peeling etkisi oldukça etkilidir. Peelingi duş sonrasında yaparsanız oldukça etkili olduğunu görmüş olursunuz.

Yapacağınız peelingi göz çevresi ve dudak kenarları hariç tüm cilde daireler şeklinde masaj yaparak uygulayabilir ve sonrasında bol suyla yüzünüzü durulayabilirsiniz.

Eğer yüzünüzde açık yara ve sivilce varya o bölgeye peeling yapmayın aksi taktirde yanma yapabilir , enfeksiyon riski oldukça yüksektir.Yüzünüze çok peeling yapmak bişi ifade etmez haftada 1 defa yapmanız daha faydalı olacaktır.

3 çeşit peeling vardır.  Bunlar ; Yüzeysel, Orta ve Derin peelingdir. Yüzünüze peeling yapmadan önce yüz çeşidinizi iyi bilmeniz gerekmektedir.

Yüzeysel Peeling:  Yüzünüzde göze batacak kadar çok problem yoksa yüzeysel peeling yapabilirsiniz. Bu peeling meyve asitleri sayesinde yapılır ve bir kaç dakika yüzde bekletildikten sonra bol soğuk suyla yıkanır.

Orta ve Derin Peeling: Derinin yüzden kendisini tamamen atması için yapılan peeling yöntemidir.  Bu yöntemi kendiniz yapamazsınız uzman kontrolüyle uzmanlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Bu yöntem sonrası ciltte geçici kızarıklık ve yanmalar oluşabilir.

Peeling Özelliği Bulunan Doğal Ürünler:

  • Limon, Greyfurt, Elma, Çilek, Domates, Ananas, Mango( Meyvelerle yapılan peelingde meyve , kabuklarından ayrılır ve püre haline getirilerek iyi bir kıvama gelmesi için içerisine yoğurt ya da süt ilave edilir. Yüzde 10 dakika kadar bekletilir cilt yıkanarak iyice temizlenir. Temizlenen cilt nemlendirilir.)
  • Şeker, Süt, Yoğurt

 Evde Uygulayabileceğiniz Peeling Tarifleri

            Elma kabuğu ve yulaf ezmesi:  Bu peeling daha çok kuru cilt tipi olan insanlar için geçerlidir. Yulaf ezmesi, bal ve elma kabuğu bir kapta karıştırılır ve püre haline geldikten sonra yüze uygulanır. Dairesel hareketler yaparak gözenekleri temizleyebilirsiniz.

            Kahve ve badem yağı:  Duş alırken bütün vücuda uygulayabileceğiniz bir karışımdır. 1 tatlı kaşığı kahve telvesi, 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 2 damla badem yağı karıştırılarak elde edilen karışımı püre yüz hariç vücudunuza sürebilirsiniz. 7-8 dakika masaj yaptıktan sonra vücudunuzu iyice durulayın.

            Yoğurt ve ceviz:   Ufalanmış bir fincan cevizi , 2 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırın.  Yoğurdun sulu yerlerini kullanırsnaız daha iyi olur.10-15 dakika yüzünüzde bekletin ve suyla durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle