neizm.com

Pilates Bağdat Caddesi – Pilates Studio FitFiz

Pilates son yılların en çok rağbet gören egzersiz sistemlerinden birisidir. Pilatesin bu denli popüler bir egzersiz yöntemi haline gelmesinde insan vücuduna sağladığı faydalar etkili olmuştur. İnsanların vücut ve zihin kontrolünü sağlaması ve sakatlıklara karşı daha dirençli hale gelmesi için geliştirilen bu egzersiz yöntemi bedene birçok yönden fayda sağlamaktadır. Başka egzersiz yöntemlerinin sağlayamayacağı onlarca fayda sağlayan pilateste esas olan zihin ve beden kontrolünü sağlayarak kasların güçlenmesini sağlamaktır. Egzersizlerde de aynı amaç güdülür. Bu nedenle bu sistemin adı literatürde kontroloji olarak da geçmektedir. Pilatesi geliştiren kişi Joseph Pilates’tir. Avrupa’da askeri kamplarda bulunan Joseph Pilates askerlerin daha sağlıklı ve güçlü olmasını sağlamak için bu egzersizleri düzenlemiş, zamanla bu egzersizlerin Avrupa’dan Amerika’ya ve tüm dünyaya yayılmasına öncülük etmiştir. Pilatesin esasını fizyoterapi temelli rehabilitasyon sistemi olarak kabul eden uzmanlar bu egzersizlerin birçok hastalığın tedavisinde yardımcı olduğu noktasında hemfikirdirler. Skolyoz, kemik erimesi, boyun fıtığı, boyun düzleşmesi, bel fıtığı gibi rahatsızlıkların tedavisinde yardımcı tedavi olarak pilatesten yararlanılmaktadır.

Pilatesin faydalarını özetlemeden önce pilatesin nasıl yapıldığını incelemekte fayda var. Pilates hem minder üzerinde hem de aletle yapılan bir egzersizdir. Minder üzerinde top ve kayışla birlikte yapılan egzersizler Reformer pilates adı verilen egzersiz aletiyle de yapılabilmektedir. Kişiye özel ayarlanabilen reformer ayakta, diz üstü, yatarak ve oturarak kullanılabilen bir egzersiz aletidir. Piletesin temel prensipleri olan nefes, merkezleme, konsantrasyon, kesinlik, akıcı hareket ve kontrol reformer ile mümkündür. Pilatesin faydaları saymakla bitmez. Onlarca faydası olan pilatesin birinci faydası farkındalık yaratmaktır. Yapan kişilerde vücut farkındalığını artıran pilates daha dik, daha sıkı ve daha zinde bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Kas ve iskelet sisteminizi geliştirip güçlendiren egzersizler sakatlanmalara karşı daha güçlü olmanızı sağlar. Bağdat Caddesi Pilates sıkı sırt ve karın kaslarına sahip olmanızı ve vücudunuzun merkezini (karın-sırt kasları) güçlendirmenizi sağlar. Denge kurmanızı ve denge problemi olanların denge problemini yenmesini sağlar. Kadıköy Pilates sizi gelecekte meydana gelecek sakatlanmalara karşı korur, eklem ağrısı ve kireçlenme problemine karşı koruma sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle