neizm.com

Portakal Yağının Faydaları

Değerli okuyucular, bu kez sizlere hepimizin çok sevdiği, tadına, kokusuna hayran olduğumuz portakal hakkında bilgiler vereceğiz. Portakalın ne kadar | İmamoğlu günlük araç kiralama | Karaisalı evden eve taşımacılık firmaları | Seyhan oto ekspertiz | faydalı meyve olması muhtemelen, herkese açıktır. Özellikle, içerdiği C vitamini fazlalığı bu meyvenin faydalılığını daha da artırıyor. İster suyundan, ister meyve gibi kullandığımız portakalın yağından, nasıl haberiniz var mı?

orange with bottle isolated on white

Portakal yağı

– Birçok mide hastalıklarını tedavi ediyor.

– Sindirim sistemini geliştirir.

– Boğaz ağrısının, sıcaklık düşük düşürülmesine de yardımcı olur.

– Romatizmaya çok iyidir.

– Çocuklarda bazı hastalıkların çözülmesine yardımcı olur.

– Zayıflamaya, şeker hastalığına, karaciğerde yağlanmasının çözülmesine yardımcı olur.

Nihayet, en önemlisi cildimizi genç ve çocuk cildi gibi yumuşak tutulmasından da faydası büyüktür. Derin yaralarda ve en ağır yanıklar da olumlu etkisini gösteriyor. Yüzdeki sivilceleri 2 seansta gidermeye kadirdir. Hatta tonik olarak da kullanılabilir.

Yarım bardak suyun içine 3 damla portakal yağını döküp çay kaşığı ile karıştırın. Sonra ise hem içe, hem de dışa uygulayabilirsiniz. Gün içerisinde en fazla 3 kez uygulamak olur. Cilde, yüze, ayrıca yaralara uygularken portakal yağı mutlaka suya katılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle