neizm.com

Selfie Nedir – Selfie Ne Demek

Son zamanlarda paylaşım sitelerinde yani sosyal medyada oldukça fazla karşımıza çıkan Selfie nedir birçok kişi bilmiyor. Selfie ne demek diye kısaca açıklamak gerekirse Selfie; ‘Kendi fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşmak’ manasına geliyor. Bu kelimenin bu kadar sıkça duyulmasında ki ana olay ise her yıl düzenli olarak yılın kelimesini seçen Oxford Sözlükleri bu sene yılın kelimesi olarak “Selfie” kelimesinde karar kıldı. Dilimizde henüz tam olarak bir karşılığı olmayan Selfie halk arasında kabaca ‘kişilerin bir telefon ya da bilgisayar kamerasıyla çektikleri kendi görüntülerini sosyal medyada paylaşmaları’ olarak tanımlayabiliriz.

Selfie kelimesi ilk olarak  2002 yılında Avusturalya’da kullanılmış ancak bu yıl %17,000lik bir artış yaşanmış. Günümüzde yaygınlaşan akıllı telefonlar ve yaygınlaşan internet ağı nedeniyle insanlar özellikle de daha çok gençler sık sık sosyal medya da fotoğraflarını paylaşarak Selfie çılgınlığına ortak oluyor. Ancak sadece gençler değil bir çok ünlü isimde Selfie çılgınlığına katılmaya devam ediyor.

Bu ünlü isimlerden en dikkat çekeni ise geçtiğimiz günlerde Güney Afrika’nın efsanevi lideri Nelson Mandela’nın cenaze törenine katılan ABD Başkanı Barack Obama’nın cenaze sırasında yanında oturan Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt ile selfie eğlencesini abartması ve başta hemen yanıbaşındaki eşi Michelle Obama olmak üzere kamuoyunun bu duruma karşı tepkileri, selfie olgusunu dünya medyalarının da gündemine taşıdı.

Selfie Fotoğrafları

Selfie çılgınlığında bir diğer yer verdiğimiz fotoğraf ise Fatih Terim önderliğinde A Milli Futbol Takımımızın Selfie pozlu karesi.

Fatih Terim Milli Takım Selfie Pozu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle