neizm.com

Sitene Facebook Beğen Butonu Ekleme

Facebook sayfalarının beğeni sayısını arttırmak için uygulanan yöntemlerden birisi de sitenize Facebook beğen butonu eklemektir. Facebook hayran sayfalarında bulunan üye sayısı ne kadar çoksa o kadar kişiye etki ediyorsunuz, o kadar insanı yönlendiriyorsunuz demektir. Özellik site sahiplerinin çoğu için Facebook Sayfası demek sitede ziyaret sayısının artması demektir. Bu nedenle günümüzde artık her site de Facebook Beğen Butonu bulunmaktadır. Sitenize giren bir ziyaretçinin beğen butonuna tıklaması demek, Facebook profilinde sizin sitenizin paylaşılması demektir. Bu işlem seo açısından da oldukça önemlidir. Sizde sitenize Facebook beğen butonu eklemek istiyor ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Siteye Facebook beğen butonu nasıl eklenirmiş gelin beraber bakalım.

1- Like Box(Beğen Butonu) için tıklayınız.

Facebook-Beğen-Butonu

Karışınıza bu şekilde bir ekran gelecektir. Şimdi numaralı alanların amacını tek tek inceleyiniz.

1 numaralı alana Beğen Butonu yapmak istediğimiz sayfanın linkini yapıştırıyoruz.

numaralı Width alanı hazırlayacağımız butonun Genişliğini ayarlamamızı sağlar. Bu alanı 292 yapmanız önerilir.

numaralı alanda ise yükseklik ayarlanır. Bu alanda bir işlem yapmasanız da olur.

numaralı alanda 2 seçeneğimiz mevcuttur. Bu seçenekler Light ve Dark’tır. Ligh seçeneğini seçerseniz hazırlanan kod açık renkte; Dark seçeneğini seçerseniz koyu gri rengini alır.

numaralı alan işaretlenirse başlık gösterilir; numaralı alan seçildiği zaman ise sayfanızı beğenmiş olan kullanıcıların bir kısmı görünür. Diğer yer alan iki seçenek ise işaretlenmelidir.

Tüm ayarlarıımızı yaptıktan sonra önizleme yapmak için Get Code butonuna basıyoruz. Ardından aynı butona tekrar basıyoruz ve karşımıza almak istediğimiz kodlar çıkıyor.

Facebook-Beğen-Butonu-Kodu

IFRAME seçeneğini seçip aşağıdaki alanda çıkan kodu kopyalıyoruz ve sitemizin uygun alanına yerleştiriyoruz ve sitemizde Facebook sayfamıza ait güzel bir buton oluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle