neizm.com

Sony Xperia Z Nasıl Format Atılır?

Sony firmasının akıllı telefon piyasasındaki amiral gemisi konumunda olan Sony Xperia Z modeline nasıl format atılır onu anlatacağız bu yazımızda. Türkiye’de en çok satılan Sony ürünü olan Xperia Z, su ve toz geçirmeyen yapısıyla herkesin ilgisini çekmeyi başarmıştı. Android işletim sistemine sahip olan cihazlardan olan Xperia, ara sıra işletim sisteminden kaynaklar bazı sorunlar yaşıyor. Sony Xperia Z kullanıcıları tarafından donma, kasma, kilitlenme gibi şikayetlerin olduğu bu model için bu tip sorunları gidermek için genelde format çözüm yolu gösterilmekte. Sony Xperia Z sahibi olup format atacak olan kullanıcılar eğer telefonda donanımsal bir sorundan kaynaklanan problem varsa format atmamalılar.

Sony Xperia Z Format Atmak

Ses açma tuşu, kilit tuşu ve açma-kapama tuşlarına cihaz kapalı durumda iken aynı anda basılı tutuyoruz. Sony’lerde diğer Android cihazlardan farklı olarak Android wipe menüsü açılırken, cihaz siz tuşlara basılı tutmaya başladıktan biraz sonra, önce 1 kez, sonra 3 kez titriyor ve Sony logosu ekrana geliyor.

Wipe menüsü gelmeden, Sony Xperia Z otomatik olarak formatı gerçekleştiriyor, sizin wipe menüsünden işlem yapmanıza gerek kalmıyor. Kısa bir süre Sony logosu göründükten sonra cihazınız reboot oluyor, açıldığında cihazınız sıfırlanmış oluyor.

 

 

2 Comments

  1. Dediğinizi yapıyorum ekranın sol alt köşesine güvenli mod die birsey geliyor ama desen hala aynı duruyor anlayan arkadaşlar yardimci olabilirmi

  2. Admin benim telefonum sony xperia z1 .
    Ben her yolu denedim bu yol zaten hic olmuyor acaba sizin anlattiginizla benim aynimi yani xperia z ile z1 degisiyormu.
    Hizli cevap verirseniz sevinirim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle