neizm.com

Strese ve Gerginliğe İyi Gelen Doğal Çözümler

Hayatımız içerisinde kendi ayaklarımız üzerinde durabilmek adına sürekli çaba gösterdiğimiz, kendimizi hırpaladığımız, her şeyi oldu mu? olacak mı? gibisinden dert edindiğimiz bu yoğun kaygılar, gerginlik, kötümserlik… nereye kadar? Tatmin edici bir yaşam sürmenizin önündeki en büyük engellerden olan, pek çok fiziksel ve ruhsal rahatsızlığı beraberinde getiren stres, kaderiniz değil. Biraz da bazı şeyleri akışına bırakıp kendinize zaman ayırın, unutmayın bu dünyaya bir kez geliyoruz. Bir çok insanın sürekli dert yandığı sorunların başında gelen stres ve gerginlik için bu yazımızda iyi gelen doğal çözümleri sizinle paylaşıyoruz. Bu doğal çözümleri başlık başlık inceleyecek olursak;

Tazelenin

Kaydınızı yaptırdığınız halde sadece birkaç kez gittiğiniz spor salonunu ziyaret etmek için bundan daha iyi bir fırsat olabilir mi? Gerginliği atmayı sağlayan spor, fit bir bedene kavuşmanın da en etkili yolu. Tempolu egzersizler size göre değilse, yoga veya pilatesi tercih edebilirsiniz. Meditasyon yapmak da zihninizi boşaltmanızı sağlar. Egzersizden sonra lavanta, çam, menekşe gibi çiçek yağlarıyla masaj yaptırmak veya bu yağları banyo suyuna karıştırmak gevşemenize yardımcı olur.

Beslenme&Uyku: Muhteşem İkili

İş arasında atıştırdığınız o bol kalorili ve katkılı gıdalar, bedeninizi fazlasıyla yoruyor ve sağlıksızlaştırıyor. Yağlı bir burger yerine hafif bir salata yemek, vücudunuza ihtiyacı olan vitaminleri kazandırır ve ağırlık hissi yaratmaz. Geceleri erken yatarak veya hafta sonları doyurucu bir uyku çekerek bedeninizi dinlendirin. Uykusuz kaldığınızda, sabahları içeceğiniz yeşil çay, papatya veya adaçayı gerginliğinizi atmanıza yardımcı olur.

Keyif Verici Uğraşlar

Yapmaktan hoşlandığınız bir şeye gömülmek, sizi zihnen ve bedenen rahatlatır, yaşama sevincinizi perçinler. Örgü örmek, yazı yazmak, yüzmek, bahçeyle uğraşmak… Hobiniz ne olursa olsun, yorucu bir günden sonra kafanızı boşaltmanızı ve ertesi güne sakin, enerjik başlamanızı sağlar.

Rahatlatıcı Bir Atmosfer

Evinizin dekorunda açık renkleri, enerjinize uygun taşları ve kokuları tercih etmek ruhunuzu tazeler. Ametist, topaz, agat ve zümrüt, stres tedavisinde kullanılan taşlardandır. Sandal ağacı, şerbetçi otu, lavanta, limon, sardunya, gül, portakal gibi kokular da rahatlamaya yardımcı olur. Evinizde yaratacağınız dinlendirici bir atmosfer, strese karşı en önemli silahlarınızdan biri olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle