neizm.com

Susuzluğu Gidermenin Yolları

Sıcak yaz günlerinde sıvı kaybından dolayı sürekli susarız. Bu çok susadığımız günlerde mübarek Ramazan Ayınında geldiğini ve oruç tutacağımızı göz önüne alırsak işimiz gerçekten zor diyebiliriz. İnsan bünyesini açlıktan çok susuzluğun bitkin düşürdüğünü varsayarsak sağlığımız açısından da oldukça hassas bir konudur. Oruç tutanların çoğu sahurda çok su içerek gün içerisinde daha az susayacağını sanır ancak bu tamamen yanlıştır. Çünkü vücut fazla suyu vucuttan atmaktadır. Hatta su gereksinimini arttırmaktadır. Keza bol miktarda kahve, çay, kola gibi içeceklerde tüketilmesi yanlıştır.

susuzluk

Peki susuzluğu gidermek için ne yapmalıyım diyorsanız, bunun için en faydalı şey bol sulu meyveler tüketmelisiniz. Kavun, karpuz gibi bu sulu meyveler birer su deposudur dersek yanlış olmaz. Orjinal yoga sistemi; ağzınız ile mide arasındaki dengeyi koruyarak vücuttaki suyu daha uygun kullanmanızı sağlar. Ağzınızı bir miktar aralayıp dişlerinizin arasından dilinizi çıkartınız.  Bu esnada havayı dışarı vererek dilinizi yavaş yavaş içerinize çekiniz. Sonra ağzınızı kapatınız ve normal bir şekilde nefes alımına devam ediniz. Son olarak nefesi burnunuzdan çıkarınız.

Bu basit teknik açlık ve susuzluk hissini yoğun yaşadığınız zamanlarda işe yarayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle