neizm.com

Ter Kokusunu Önleme Yolları

Sıcak havaların gelmesiyle birlikte her insan tarafından şikayet edilen sorunlardan birisi ter kokusudur. Aslında vücudumuz açısından terlemek son derece sağlıklıdır. Ancak terlemek ne kadar sağlıklı olursa olsun ter kokusuna bir önlem almak gerekir. Çünkü ter gerçekten çevremizdeki insanlara rahatsızlık verebilecek kadar pis kokar. Sıcak havalarda ne kadar sık sık duş alınsa dahi gerek sıcak havalar gerek yoğun nem gerekse kalabalık ortamlardan dolayı insan tekrar terler ve ter kokusu yine ortaya çıkar. Ter kokusunu önlemek açısından halkımız tarafından yapılan en büyük yanlış ise duş aldıktan sonra, koltuk altına pudralı deodorant sürülmesidir. Bu kesinlikle yapılmamalıdır, çünkü ter kokusunu önlemek için kullandığınız deodoranttaki pudra, gözenekleri tıkar ve lenf bezlerinin şişmesine neden olur.

Ter-Kokusunu-Onleme

İşte ter kokusunu önlemek için yapılması gerekenler :

  • Çok soğuk ya da çok sıcak suyla duş yapmayın. Vücut ısınıza çok yakın su ısısı sizi banyodan çıkar çıkmaz terlemekten kurtarır.
  • Mümkünse doğal kristal taşlardan edinin ve her sabah ıslatarak koltukaltınıza uygulayın. Bu sizi ter kokusundan korur ama özel bir hoş koku sağlamaz. Fakat %100 sağlıklıdır. Üstelik siz onu kırmadıkça uzun bir süre de kullanırsınız, ekonomik yani.
  • Alkolsüz gülsuyu da ter kokusunu nötralize eder. Bir parça peçeteye dökeceğiniz birkaç damla gülsuyu koltukaltında bakteri oluşumunu engelleyeceği için kökü kokuları bertaraf eder.
  • Maydanoz tüketin. Terleseniz bile güzel kokmanızı sağlar.
  • Patlıcan ve sarımsaktan uzak durun ki teriniz kötü kokmasın.
  • Banyodan çıkmadan durulama suyunuza 1-2 damla lavanta damlatın. Mis gibi kokacaksınız.
  • Parfümünüzü çok terleyen bölgelere sıkmayın ki terle kokuları bozulmasın. El bileklerinin içi uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle