neizm.com

TRT Dünya Kupası Maçları Şifreli Yayında

Dünya Kupası maç yayın haklarını bildiğimiz üzere TRT elinde bulunduruyor. Ancak Dünya Kupası maçları Trt 1, Trt Spor ve Trt Hd kanallarında şifreli olarak yayınlanacak. Bu maçların şifreli yayınlanmasının nedeni ise; “2014 Dünya Kupası karşılaşmaları uluslararası yayın anlaşmaları”ndan kaynaklanıyor. Bu şifreleme sistemi, basit şifreleme sistemi olan BISS uygulaması olacak. Yani uydu alıcısına yeni TRT BISS ayarlarını giren kullanıcılar rahatlıkla maçları seyredebilecek. Bu BISS ayarlarına gerek kalmadan Dünya Kupası maçlarını izleyebileceğiniz platformlar ise şu şekilde; Karasal yayın izleyicileri, D Smart, Digiturk ve Teledünya üyeleri sorunsuz şekilde (şifre girmeden de) TRT 1, TRT Spor ve TRT HD’yi izleyebilecekler.

Türksat uydusu üzerinden uydu yayını alan kullanıcılar ise maç esnasında şifreli yayından etkilenmemek için; TRT 1, TRT Spor ve TRT HD kanallarına BISS Şifre girerek maçı izleyebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle