neizm.com

Twitter Resim Önizlemesi Kapatma

Twitter geçtiğimiz günlerde bazı özelliklerini güncellemiş ve yeni özellikler de eklemişti. Twitter’ın bu son gelişmelerinde en çok dikkat çeken ise resim önizlemeleri oldu. Anasayfada önceden resimleri görebilmek için linke tıklamamız gerekirken artık resimler otomatik olarak görünecek. Bu yeni özellik Facebook’u andırsa da en azından linklerle uğraşmak zorunda kalmayacağız. Ancak bu önizleme özelliği sadece resimlerle sınırlı değil, Vine videoları da Twitter ana akışında açık halde görünüyor. Kimileri tarafından bu yeni özellik sevilse de bazı kişilerce de olumlu karşılanmadı. Ancak bu eleştirileri düşünen Twitter bu özelliği şimdilik kapatma şansı sunuyor.

Twitter Resim Önizlemesini Kapatmak için;

Twitter’ın Android uygulamasında ayarlar ana ekranında “Resim ön izlemeleri”nin sonundaki tiki kaldırarak fotoğraf ve videoların açık olarak görünmesini engelleyebiliyorsunuz. iOS uygulamasında da aynı şekilde çark işaretine tıklayıp ayarlara girerek “Resim Ön İzlemeleri” fonksiyonunu kapatabiliyorsunuz.

twitter önizleme kapatma

Özelliği web üzerinden kapatmak için:

Web üzerinde şimdilik böyle bir ayar bulunmamakta, ancak +18 içerikli resimlerin görüntülenmesini istemiyorsanız bunun için önce twitter.com adresine giriş yapın. Daha sonra Ayarlar sayfasına gelin ve açılan “Hesap” sayfasındaki “İçerik” bölümünün altındaki seçeneklerden “Medyayı göstermeden önce hassas içeriğe sahip olup olmadığını bana bildirme” seçeneğini deaktif edin (tiki kaldırın).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle