neizm.com

Uyku Açma Uyku Kaçırma Yöntemleri

Sabahları kahve içmeden kendinize gelmek istiyorsanız ve uyandıktan sonra uzun süre uyku halinizin devam etmesinden bıktıysanız ya da yetiştirmeniz gereken işleriniz nedeniyle uykunuzu açmak istiyorsanız kahve dışında aşağıda saydığımız bu birkaç yöntemi uygulayabilirsiniz.

  • Uyandıktan sonra bir elma tüketmek uykunuzun açılmasına yardımcı olacaktır. Elmanın içerisinde bulunan doğal şekerler uyanmanızı sağlarken kan şekerinizi de düzenler. Sabah kahvaltılarına bir kaç dilim elma da eklemenin kahve içmekten daha sağlıklı olduğunu belirtmemize gerek bile yok.
  • İkinci uyku açıcı ise birçoğumuzun çok sevineceği ve zevkle tüketeceği bir yiyecek. Uykunuzu açmak için en etkili yöntemlerden biri de çikolata tüketmek. Çikolata vücudunuza girdiği anda enerjinizi fark edilir seviye de arttıracağı gibi uykunuzdan da eser bırakmayacaktır.
  • Benim içecek tüketmem gerek diyorsanız çikolatayı sıcak içecek olarak da tüketebilirsiniz. Uykunuzu açmanın yanı sıra size vereceği mutluluk da yanınıza kar kalacak tabii.
  • Bir diğer uyku açıcı ise faydalarını saymakla bitiremediğimiz görünce hiç şaşırmayacağınız başlıca içeceğimiz su. Sabah kalktığınızda su içmek hücrelerinize yeni bir günün başladığı haberini verecektir. Su tüketmenizle vücudunuz hızla uyanacak ve dinç bir şekilde güne başlamanızı sağlayacaktır.
  • Uykunuzu sabahları dağıtmak için diğer bir yöntem ise kendinizi dinç hissettiğiniz bir müzik listesi oluşturmak ve sabahları hazırlanırken bu müzikleri dinlemek olacaktır. Bir süre sonra bu müzikleri duyduğunuzda beyniniz direkt olarak uyanması gerektiği sinyalini alacaktır.

Hem zevkli hem de kolay bu yöntemlerle hem fazla kahveden uzak durabilir hem de tüm gün uykulu ve yorgun gözükmekten kurtulmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle