neizm.com

Uzun Yaşamın Sırları Nelerdir

İnternette uzun yaşam ile ilgili o kadar iç içe girmiş karışık bilgiler yer alıyor ki bazen insan durup düşünmeden kendini alamıyor. Ben hangisine inanmalıyım? Hangisi daha doğru söylüyor diye düşünüyor ve bir adım geriye kendinizi çekiyorsunuz. Bu sebeple yabancı kaynaklar başta olmak üzere uzun yaşamın sırları hakkında az bilinenleri sizinle paylaşmaya çalıştım. İşte gerçek bilgiler işte az bilinenler…

Not: Bu yazı başlığından da anlayacağınız üzere kesinlik ifade etmemektedir. Sadece bazı gıdaların ve davranışların insan hayatı üzerine olumlu etkilerinden yola çıkara bir şeyler yazmaya çalıştık…

Uzun bir hayat yaşamak ve ölümsüz olmak binlerce yıldır insanların en büyük hayalleri arasında yer almaktadır. Daha sağlıklı bir hayat yaşamak için hangi kurallara dikkat etmek gerekiyor. İşte uzun yaşamın sırları:

Uzun Yaşamın Sırları Hakkında Bilinmeyenler

Bol bol ciğer, böbrek ve balık tüketin! Bu besin maddelerinin içeriğinde bulunan acettlcholine maddesi Alzheimer hastalarında oldukça az bulunmaktadır. Uzun yaşamın sırlarına yapılan yolculukta ilk kaynak olarak muhakkak bu yiyecekleri listenizde bulundurmayı unutmayın.

Çekirdek İle Bağlantısı Var mı

Daha sağlıklı beyin hücreleri daha uzun bir hayat anlamına geldiği için kavrulmamış ay çekirdeği, susam ve cevizi sofranızda baş köşeden eksik etmeyin. Sağlıklı olmak için tüm organlarınızı düzenli olarak çalıştırmanız gerekmektedir. Bu sebepten bulmaca çözmeyi, egzersiz ve yürüyüş yapmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Kalbinize Dost Bir Yaşam Sürün

Kalp sağlığınız açısından omega-3 ihmal edilmemelidir. Özellikle damar hastalıkları ve kalp krizinden korunmak için bol bol balık tüketin. Aynı zamanda D vitamini almak için yaşantınızı güneşe göre ayarlayabilirsiniz.

Dinlenmenin Önemini Asla Unutmayın

Uyku saatinizi düzene sokun ve mümkün olduğunca güneş doğmadan uyumaya çalışın. Marul tüketimine dikkat etmeniz daha rahat bir uyku için çok büyük öneme sahip olmaktadır. Çünkü marulunda içeriğinde bulunan lactucarium ismi verilmiş bir madde uykunun daha derin olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda olumlu düşünmenin gülümsemenin ve devamlı olarak çalışmanın da daha sağlıklı olmak için önemli adımlar olduğu bilinmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda düzenli olarak gülümseyen insanların daha fazla ciğerlerinin çalıştığı ve vücut faaliyetlerinin düzenlendiği ortaya çıkarılmıştır.

Sağlık için sizler de düzenli olarak bu kurallara uyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle