neizm.com

Vine Nedir – Vine Nasıl Kullanılır

Vine adını bu ara sıkça Twitter ve Facebook’ta duyuyoruz. Özellikle Facebook’taki Vine Türkiye sayfaları oldukça fazla. Vine nedir, ne işe yarar diye merak edenler için bu yazımızda Vine uygulamasını inceledik.

Vine kısaca video paylaşım programıdır. Ancak bu sitede paylaşılan videoların tamamı 6 sn’dir. Apple tarafından geliştirilen, Twitter’ın yapımcısı olduğu Vine uygulamasında videolar durdurularak kaydedilebiliyor. Oynatılmaya başlandığında siz durdurana kadar devam eden bir döngüye sahip olan Vine videoları, isteğe göre Facebook ve Twitter gibi sosyal sitelerde de paylaşılabiliyor. Vine nasıl kullanılır diye merak edenlere anlatmadan önce; Vine kullanmak için akıllı bir telefon ya da tablet bilgisayar sahibi olmanız gerekiyor.

Vine-Uygulaması

Vine Nasıl Kullanılır?

  • Vine uygulaması cihaza indirilip, yeni bir hesap oluşturuluyor. Yeni kayıt oluşturmak istemeyenler için Twitter hesabı ile giriş yapılıp hali hazırdaki profil kullanılabiliyor.
  • Vine uygulamasında bir video oluşturmak için ana sayfa (Home) ekranının sağ üst köşesindeki video ikonuna tıklanıyor ve ekrana dokunarak kayıt yapabiliyor, parmağınızı ekrandan kaldırdığınızda da kaydı durdurabiliyorsunuz
  • Video tamamlandıktan sonra Facebook, Twitter gibi çeşitli sosyal ağlarda paylaşım yapılabiliyor.
  • Etiket koyarak (#) görmesini istediğiniz insanlara daha kolay ulaşım sağlanabiliyor.
  • Ayrıca video tamamlanıp, yükleme bittiğinde artık herkes tarafından görülebiliyor dolayısıyla mahremiyetine dikkat etmek gerebilir.

Uygulama içerisindeki explore bölümünden diğer kullanıcıların videolarına göz atmak da mümkün. Daha önceden çektiğiniz videoları Vine’da kullanmanız ise maalesef mümkün değil.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle