neizm.com

Vücut Geliştirme Nasıl Yapılır?

Vücut geliştirme son yıllarda bütün erkeklerin en popüler sporu olmaya başladı. Daha önce basketbol, voleybol, futbol veya farklı spor dalları ile uzaktan yakından alakası olmayan kişilerin vücut geliştirme ile ilgilendikleri görülmekte. Azimle ve sabırla çalışan çoğu kişinin belli bir zaman periyodundan sonra vücutlarını istedikleri kıvama getirdiği görülmektedir. Genç yaştaki erkeklerin çoğu vücut geliştirme sporuna merak salsa dahi hemen sonuç beklediği için belli bir zamandan sonra hevesleri kırılmaktadır. Unutulmamalıdır ki bu sporda gelişme yavaş ilerleyen bir süreçtir. Uzun vadedeki değişimi en iyi şekilde anlayabilmek için vücut ölçülerinizi kendiniz almaya çalışın ve mutlaka bir kenara not edin. Bunun yanı sıra her gün vücudunuzun resmini çekerek ilk günden son güne kadar değişimin nasıl olduğunu kendi gözlerinizle görün. Aşağıdaki öğütleri benimseyip, kulağınıza küpe yaptığınız takdir de başarılı olmamanız için önünüzde hiç bir neden bulunmuyor.

  1. Bu sporu yapanlar bilmeliler ki uyku düzeni, dengeli beslenme ve dinlenme bu işin olmazsa olmazlarıdır.
  2. Çalışmayı aç karna yapmaya özen gösterin. Antrenman yapmaya başlamadan yaklaşık 3 saat önce yemek yemenizi öneriyoruz.
  3. Hangi hareketin ne işe yaradığını, hareketleri doğru yaptığınız vs. öğrenin. Neyin ne olduğunu bilmenin yanı sıra püf noktalarını öğrenmek size uzun vadede katkı sağlayacaktır.
  4. Antrenmana başlamadan önce ısınma (egzersiz) hareketlerini yapmaya dikkat edin. Bu hareketleri yapmadığınız takdirde ne kadar uzun süre spor yaparsanız yapın, sakatlık geçirme riskini ufakta olsa bulunacaktır.
  5. Eğer fazla kilolarınızdan şikayet ediyorsanız çalışma esnasında kalın ve uzun eşofmanlar giymeye dikkat edin. Terlemek, zayıflamanız için en gerekli unsurlardan sadece birisidir.
  6. Vücut geliştirme sporunda doğru nefes alışverişi yapmak oldukça önemlidir. Ağırlıkları kaldırdığınız esnada kendinizi kasmayın.
  7. Birinci hafta 10 kg ile çalıştıktan sonra ikinci hafta 50 kg ile çalışmayın. Ağırlıkları yavaşça arttırın. Bu şekilde çalışmanız daha verimli ve sizin açınızdan daha kolay olacaktır.
  8. Yedinci maddedeki öneriyi mutlaka göz önünde bulundurarak 3-4 hafta aynı ağırlıkta çalışmaya özen gösterin. Tabi kendinizi iyi hissediyorsanız bu maddeye biraz esnetebilirsiniz.
  9. Elinizden geldiğince antrenmanların aralarını uzun tutmayın. Pazartesi çalıştıktan sonra salı günü dinlenip, çarşamba günü tekrar antrenman yapabilirsiniz.
  10. Bu işin en önemli ve en zor yönünü kesinlikle unutmayın; SABIR! Bu kelimeyi asla aklınızdan çıkarmayın.

Bu yukarıdaki önerileri göz önünde bulundurduğunuz takdirde “Nasıl vücut geliştirilir?” sorusunun cevabını bulmuş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle