neizm.com

WhatsApp Mavi Tik Nasıl Kapatılır?

Whatsapp’a geçtiğimiz aylarda gelen bir yeni özellik olan ve görüldü bilgisini belirten mavi tik gelmişti. Bu tik sayesinde karşıdaki kişinin görmedim gibi bahanelerin arkasına saklanması içten bile değildi. Bu sayede görmedim bahanesi ortadan kalkmış oldu. Sosyal medyada “Yuvalar yıkılacak” şeklinde öngörülü yorumlarda bulunanlar vardı.

Whatsapp son yaptığı güncelleme ile, Android ve AppStore platformlarında görüldü bilgisini belirten çift mavi tiki kapatma özelliği tüm kullanıcılara sundu. Birçok kullanıcının hoşuna gitmeyen bu özelliği, aşağıdaki adımları izleyerek görüldü bilgisini devre dışı bırakabilirsiniz.

 

  • Android İçin Okundu Bilgisini Kapatma

 

Whatsapp_21

Göründü bilgisini devre dışı bırakmak için;

Whatsapp uygulamasını açın. Daha sonra Telefonun menü tuşuna tıklayarak açılan menüden Ayarlar’a dokunun.

what_5453

Oradan Hesaplar -> Gizlilik Menüsü adımlarını izlediğinizde açılan pencereden ‘Read Receipts’ (Okundu Bilgisi) seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz.

 

  • iPhone İçin Okundu Bilgisini Kapatma

 

WhatsApp-sohbet

iPhone cihazınızdan Whatsapp uygulamasını açın. Uygulamanın alt kısmındaki Ayarlar’a tıklayın. Ayarlar menüsünden Hesap seçeneğini seçin. Buradan Gizlilik’e dokunarak “Okundu Bilgisi” ibaresini kapatın.

 

Bu adımları izledikten sonra okundu ibaresi yani çift mavi tik karşı tarafa iletilmeyecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle