neizm.com

WhatsApp Yedeği Nasıl Alınır?

Whatsapp, dünyaca ünlü popüler mesajlaşma uygulamalarından en büyüğüdür. Whatsapp yaptığı güncelleme ile önemli bir özelliği de beraberinde getirdi. Android mobil kullanıcıları artık sohbet, resim, video ve ses kaydı geçmişlerini Whatsapp’ın sunusuna değil kendi Google Drive sunucularına kaydedebiliyor.


 

  • Whatsapp Verilerinin Yedeklenmesi

r1

Öncelikle yedek alabilmeniz için Whatsapp mobil uygulaması son sürümüne güncellenmiş olması gerekir.

Buraya tıklayarak Whatsapp’ı güncelleyebilirsiniz.

Whatsapp’ı en güncel hale getirdikten sonra Ayarlar → Sohbetler ve Aramalar → Sohbet Yedeği → Google Drive’a Yedekle’ye tıklayarak Google Drive üzerine yedekleme yapabilirsiniz. Buradan isterseniz otomatik olarak yedek alma süresi ayarlayabilir isterseniz de manuel olarak yedekleme yapabilirsiniz. Yedek boyutuna bağlı olarak bir süre içinde yedekleme işlemi tamamlanıp Google Drive üzerine yedeklenecektir.


 

  • Sohbet Verilerini Geri Yükleme

whatsapp-r2

Whatsapp uygulamasını kaldırıp yeniden kurduğunuzda veya telefon değiştirdiğinizde mesajlar, fotoğraflar ve medya dosyaları silinmiş olacağı için mutlaka yedek almalısınız. Yedek almış ve bu yedeği tekrar geri yüklemek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

Uygulamayı ilk açtığınızda numara doğrulama işlemi sizi karşılayacak. Numarayı doğruladıktan sonra karşınıza Sohbet ve Medyalarınızı geri yüklemek isteyip istemediğinizi soracaktır. Bu soruya Geri Yükle’ye tıklayarak cevap veriniz. Daha sonra sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan eski yedeğinizi otomatik olarak yükleyecektir.

Eğer herhangi bir Whatsapp yedeği bulunamamış ise, bunun nedenleri,

  • Aynı Google hesabıyla giriş yapmamış olabilirsiniz,
  • SD kartınız veya sohbet yedeğiniz bozulmuş olabilir.
  • Yedekleme aldığınız telefon numarası ile şuan giriş yaptığınız telefon numarası farklı olabilir,
  • Whatsapp sunucusunda veya Google Drive hesabınızda herhangi bir Whatsapp yedeği dosyası bulunamamış olabilir,

 

  • WhatsApp Yedeğini Google Drive Hesabından Silme

r3

Whatsapp sohbet ve medya dosyalarının yedeğini Google Drive hesabınızdan silmek istiyorsanız öncelikle Google Drive hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

Buraya tıklayarak Google Drive hesabınıza ulaşabilirsiniz.

https://drive.google.com/drive/my-drive

Açılan siteden sağ üstteki Ayarlar menüsüne gelin. Açılan Pop-up penceresinde sol kısımda bulunan Uygulamaları Yönet’e tıklayın. Açılan listeden Whatsapp uygulamasını bulun ve yedek verilerini silmek için Seçenekler → Gizli uygulama verilerini sil seçeneğine tıklayın.

Whatsapp ile Google Drive arasındaki tüm bağlantıyı kesmek için ise, Seçenekler →  Drive Bağlantısını Kes adımlarını izleyerek bağlantıyı kesebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle