neizm.com

Yılbaşı Gecesi Kılınacak Namaz ve Okunacak Safer Ayı Duası

Yılbaşı gecesi olarak bildiğimiz aslında Safer ayının son gecesi olarak da adlandırılan bu gecede kılınacak namaz ve okunacak dualar. Yeni yılın hayırlara vesile olması için ve bizleri kazadan beladan koruması için okunması gereken dualar ve kılınacak namaz şöyledir.

Safer Ayı Namazı (Yılbaşı Gecesi Namazı)

Safer ayının son gecesi veya günü yer ve gök ile ilgili afetlerden korunmak için iki rekat namaz kılınır. Safer ayının son gecesi kılınacak  bu iki rekatlık namazda her rekatta bir fatiha ve on bir ihlas okunur. Namazdan sonra da on bir istiğfar ve on bir salavat-ı şerife okunur.

Safer Ayı Duası (Yılbaşı Gecesi Duası)

Bismillahirrahmanirrahim

El hamdü lillahi lekel hamdü şerukan velekel memnü fetlen ve ebe abdüke urfen ve ene lizallike ehlen. Estevdi’uke nefsi ve dini ve dünyai ve ahireti ve havatime umuri ve ameli ve estevdiuke cemi’a ümmeti muhammedin (S.A.S) bişiddeti havlike ve batşike ve kuvvetike feinne müstevde’ake müsanün ve hukmeke nafizün ve kadaeke ğalibün ya ahkemel hakimine ve ya esra’al hasibin. Ya ekrame me’mülin ve ecvede mesülin ya hayyü ya kayyümü ya kadimü ya ferdü ya vitrü ya ehedü ya samedü ya men lem yelid ve lem yuled ve lem yekün lehü küfüven ehad. Ya azizü ya vehhabü ve sallellahü ala hayri halkıhı mahammedin ve alihi ve sahbihi ecme’ıyn.

Kaynak: [gributon]www.kadininsitesi.com[/gributon]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle