neizm.com

Youtube’den Video İndirme Yolları

Youtube’den video indirmenin birçok alternatif yolu bulunmaktadır. Bazı yöntemler program kullanmadan bazıları ise program aracılığı ile video indirmemizi sağlamaktadır. Bu yazımızda sizler için programsız ve programlı olmak üzere farklı seçenekler ile ‘Youtube’den nasıl video indirebilirim?’ sorusunun cevabını vereceğiz.

 


 

1• Programsız Youtube’den Video İndirme

r1

İlk olarak indirmek istediğiniz videoyu tarayıcınızda açın. Tarayıcının adres kısmında ‘www.’ ile ‘youtube.com/…’ arasına ‘ss’ ibaresini ekleyerek Enter tuşuna basın. Örneğin, www.ssyoutube.com/watch… bu şekilde yazarak yapabilirsiniz.

r2

Daha sonra sizi savefrom.net sitesine yönlendirecek ve buradan videonun çözünürlüğünü seçip indir dedikten sonra videonuzu indirebilirsiniz. Bu kadar basit bir işlem ile videonuzu rahat bir şekilde indirebilirsiniz.

 


 

2• Download Helper

downloadhelper-firefox-r3

Mozilla Firefox kullanıcısı iseniz kesinlikle yüklemeniz gereken eklentilerin başında gelmektedir. Bu eklenti sayesinde sadece Youtube’den değil diğer tüm video platformlarından istediğiniz videoyu indirebilirsiniz. Bu eklenti ortam dosyalarını yakalayıp indirmenizi sağlarken, aynı zamanda videoyu dönüştürmektedir.

Eklentiyi kurduğunuz zaman Firefox’un sağ üstteki eklentiler panelinde gri renkli yuvarlaklar gelecektir. Eklenti, site üzerinde bir video yakaladığı zaman onlar renkli hale gelip hareket edecektir, o zaman videolar indirmeye hazır anlamına gelmektedir.

 


 

3• Internet Download Manager

r4

Hepimizin bildiği, internetten video indirme denince akla gelen ilk isimlerden olan Internet Download Manager gerçekten çok fayda sağlamaktadır. Uzantısı ne olursa olsun herhangi bir medya dosyasını hemen yakalıyor ve indirmeniz için link veriyor. Siz bu linke tıklayarak sunucunun hızına ve bağlantınızın hızına bağlı olarak yüksek hızda indirme yapabilirsiniz. Hız sınırlayıcı, durdurma – devam ettirme, indirme kuyruğu oluşturma gibi özellikleriyle önce çıkan Internet Download Manager, hizmetini ücretli bir şekilde sağlamaktadır. İlk kurduğunuzda belli bir süre deneme sürümü olarak kullanıyorsunuz. Deneme süresi bittiği zaman belli bir miktar karşılığında sınırsız hizmetinden yararlanmaya devam edebilirsiniz.

 


 

4• Youtube Downloader HD

youtube_hd_downloader-r5

Youtube Downloader HD, sadece Youtube videlarını indirmeye yönelik geliştirilen bir programdır. Program arayüzü çok sade ve anlaşılır olması nedeniyle kullanımı basittir. İndirmek istediğiniz Youtube videosunun linkini programa yapıştırıp, video çözünürlüğünü seçerek indirmenizi yapabilirsiniz. Downloader HD, düşük ram tüketimi sağlaması kullanıcılar için büyük fayda sağlamaktadır. Program eski sistemlerde sorunsuz çalıştırılabilmektedir. Programın tek eksik yönü ise aynı anda bir adet video indirmesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle