neizm.com

Zayıflama Haplarının Zararları

Kilo sorunu olan insanlar, fazla kilolarından kurtulabilmek için bin bir türlü yol deniyor. Bu yöntemlerden biriside zayıflama haplarıyla istenilen kiloya kavuşma çabası. Sağlıklarını hiçe sayarak kullandıkları bu zayıflama hapları insan sağlığı açısından büyük tehlike uyandırıyor. Hatta bazı yanlış hap kullanılmasıyla birçok insan yaşamını yitiriyor. Bizde bu konu hakkında ziyaretçilerimizi daha detaylı bilgilendirebilmek için bu konuya değindik. Bir çok diyetisyen ve çeşitli uzmanlar zayıflama hapları ile verilen kiloların çok zararlı olduğunu dile getiriyor ve kesinlikle kilolu insanlara bu yöntemi tavsiye etmiyor.

Bir çok insanın aslında merak ettiği nokta şu “Zayıflama hapları gerçekten zayıflatır mı?” Evet zayıflama hapları zayıflatır. Fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlar. Ancak zayıflayayım derken sağlığınızdan da olabilirsiniz. Çünkü zayıflama ilaçları hem insan sağlığını negatif anlamda çok fazla etkilerken hem de çok daha büyük sağlık sorunlarına yol açıyor. Ayrıca zayıflama hapları sayesinde zayıflayan insanların zayıflamalarının çok uzun süreli olmayacağı, kısa sürede verdikleri kilolardan daha da fazlasını alacağı belirtiliyor. Peki ama nasıl zayıflamalıyım? diyenler içinse önerimiz her diyetisyenin dediği gibi spor yapmanız ve düzenli beslenip, yediklerinize içtiklerinize dikkat etmeniz.

Fazla kilolardan kurtulmak için illaki zayıflama ilaçları kullanılacaksa öncelikle bir doktora danışılarak, oluşabilecek yan etkiler göz önüne alınarak kullanılmalıdır. Özellikle de hasta ilaç kullanım süresince kontrol altında olmalıdır.  Zayıflama haplarının yan etkileri aşırı derece fazla olduğu için kullanacak olan kişinin sağlığına dikkat etmesi, ilaç kullanımında da dikkatli olması gereklidir. Televizyonlarda durmadan mucize zayıflama hapı, 1 haftada 10 kilo verdiren ilaç gibi bir çok zayıflama ilacı karşımıza çıkıyor. Bu reklamlar kilo sorunu olan bir çok insanın aklını çeliyor ve bu zayıflama ilaçlarına yönelmelerine neden oluyor. Zayıflamak adına yapılan bu bilinçsiz hareketle bu ilaçların satın alınması sonucu hem hapların yan etkileri hemde hızlıca kilo verme isteği ile yanlış dozda kullanılan haplar insanlara aşırı derecede zarar veriyor hatta zayıflama hapı kullanımı nedeniyle birçok insan erken yaşta hayatını kaybediyor.

İşte En çok kullanılan zayıflama hapları listesi:

  • KX1 zayıflama hapı : içeriği: Dut Yaprağı, Selam Otu, Yasemin Çiçeği, Nilüfer Çiçeği, Mahlep, Kırmızı Mantar, Deniz Yosunu Yaprağı,Sinameki Otu ve Sinameki Meyvesi,Güvem Meyvesi
  • HCG zayıflama damlası: içeriği: L-Carnitine, Ornithine,B6 Vitamini,B12 Vitamini, su
  • Nutraliz zayıflama hapı: içeriği: FUCOXANTHİN,AMİNOASİTLER,NİASİN,PAULİNA CUPANA VE COLA VERA
  • Red Pepper: içeriği:Arkopharma Guarana,Mate Yaprağı,L- Carnitine,Red Pepper, Funda yaprağı
  • Acai Meyvesi Hapı: Acai Çileği, Yeşil Çay, L-carnitin, Krom, Karahindiba yaprakları, Zencefil kökü
  • Altın Çilek Hapı: Altın Çilek, Ahududu,Papaya

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle